У кожної людини є свій тип темпераменту, який закладений в ній від народження. На жаль, тільки з недавніх пір батьки, вихователі та вчителі почали приділяти увагу темпераменту дитини при її вихованні. Донедавна батьки часто намагалися переломити характер і змусити дітей поводитися не природним для них чином. Така система виховання потихеньку відходить на другий план, тому дуже важливо якомога раніше визначити тип темпераменту Вашої дитини і виховувати малюка відповідно до особливостей його нервової системи.
Тип темпераменту помітний досить швидко і визначити його можна по реакції на мокрий підгузник, відповіді на усмішку і активності дитини в цілому. Більше того, вчені вважають, що правильно визначити тип темпераменту найпростіше саме в ранньому дитинстві, поки на дитину не почали впливати вихованням. Вважається, що темперамент не можна змінити, але можливо згладити негативні сторони, які притаманні кожному виду при правильному підході.
Розглянемо основні типи темпераменту і риси якими мають діти, що відносяться до того або іншого виду.
Холерик
Як правило діти-холерики дуже гостро реагують на будь-який подразник, вони запальні і дуже емоційні. Якщо у такої дитини мокрий підгузник, то вона може кричати дуже довго, не заспокоюючись навіть коли Ви переодягне його. З віком холерики стають агресивними, нетерплячими і непосидючими. Вони можуть дуже довго сміятися, але вже через хвилину заливисто плакати. Холерики великі непосиди, при цьому вони також легко стомлюються від власної активності. Дитина-холерик не переносить обмеження свободи, особливо свободи руху, важко заспокоюється і засинає. Такі діти як правило крутяться уві сні, іноді розмовляють або сміються.
Сангвінік
Ще Гіппократ вважав, що у сангвініків «переважання крові в організмі», що робить таких людей рухливими й веселими. При цьому діти-сангвініки самі врівноважені. На відміну від холериків, сангвініки не тільки легко збуджуються, а й легко заспокоюються. Їхній настрій зазвичай життєрадісний і активний, без різких перепадів. Вони легко засинають і сплять спокійно. Діти-сангвініки дуже активні, в коло їхніх інтересів входить практично все, їм вкрай цікаво пізнавати навколишній світ. Через це вони рідко доводять щось до кінця, їм все швидко набридає. Сангвініки слухняні і м'які, але такі вони найчастіше зі всіма.
Флегматик
Це сильний і врівноважений малюк, але на відміну від сангвініка, у нього переважають інертні процеси. Діти-флегматики дуже спокійні, вони повільно реагують на подразники, стримані і витривалі. Флегматики швидко звикають до певного режиму і не люблять його міняти, вони взагалі погано пристосовуються до нових обставин. Такі діти багато сплять, люблять грати, але в основному наодинці. Діти-флегматики мають рівний характер, вони не схильні до перепадів настрою, люблять одноманітність. Флегматики рідко ображаються і не беруть близько до серця поведінку і слова інших, хоча досить часто бувають уперті, що допомагає їм займатися однією справою і досягати в ній успіху.
Меланхолік
Такий тип темпераменту характеризується слабкістю як збудливого, так і гальмівного процесів. Діти-меланхоліки дуже чутливі і ранимі, вони все сприймають близько до серця. Як і холерики вони швидко втомлюються і гостро реагують на подразники, але на відміну від них, меланхоліки переживають все таємно, всередині себе. Вони дуже вразливі й часто вже з дитинства невпевнені в собі. При цьому меланхоліки дуже добрі по своїй натурі і з самого маленького схильні до співчуття. Таким дітям дуже важко дається самостійна активність і діяльність, але вони легко виконують доручення інших. Як і флегматики воліють грати поодинці або в компанії добре знайомого друга.
Якщо серед усього вище написаного Ви не впізнали темпераменту своєї дитини, не засмічуйтесь, тому що ні у кого немає «чистого» темпераменту. У кожної людини є риси всіх типів темпераменту, але все ж один вид домінує над іншими. Ваше завдання визначити його. А в наступній публікації ми розповімо про те як виховувати дитину відповідно до її темпераменту і які ігри грати, щоб розвивати її природні здібності.
Немає коментарів:
Дописати коментар