У всіх дітей є дар, яким ми, дорослі, на жаль володіємо в меншій мірі - це віра в дива! Одним з найбільш загадкових, але в той же час чарівних доказів існування чуда для діток є свято Святого Миколая.
Своїм корінням воно сягає в стародавніх часів, в місто Патара, що на території сучасної Туреччини, в якому жив юнак на ім'я Миколай. Він був єдиним і довгоочікуваним сином багатих батьків, які пристрасно молилися про появу на світ дитини. Проте незабаром вони померли і залишили Миколая на піклування рідного дядька - єпископа.
Одного разу від старого слуги Миколай дізнався історію однієї молодої дівчини, яка не могла вийти заміж за свого багатого коханого, оскільки у неї не було приданого. Тоді вперше Миколай задумався, що за допомогою грошей можна зробити когось щасливим. У ту ж ніч, одягнувши чорний плащ з капюшоном, Миколай прийшов до будинку дівчини і кинув їй гроші у вікно. Вранці по місту пройшла чутка, що це ангел допоміг закоханим.
З тих пір в місті постійно відбувалися дивні речі: у бідних дітей на ґанку будинку з'являлися іграшки та теплі речі, хворі знаходили ліки в будинках. Звичайно, довго ховатися Миколай не зміг. Одного разу вночі городяни вистежили його. Яким же було їх здивування, коли вони зрозуміли, що всі ці добрі справи творив потайний тихий юнак. Зворушені його добротою, городяни обрали Миколая новим єпископом. Будучи єпископом, Миколай продовжував допомагати бідним і хворим і до самої смерті проголошував слово Боже. Помер Святий Миколай 6 грудня (згідно старого стилю) 342 року і похований у церкві міста Міри.
Але як це часто буває, слід людини, яка творила добро, навіть після її смерті не зникає. До сьогодні 19 грудня по всьому світу тисячі дитячих сердець завмирають розпаковуючи довгоочікувані подарунки. Навіть ті діти, яким немає від кого їх чекати. Така традиція в країнах Європи вперше з'явилась у Німеччині, саме в цій країні свято Святого Миколая стало дитячим. У середні століття там існувала традиція, за якою матері збирали своїм дітям обновки, теплий одяг і 6 (19) грудня клали біля ліжка чи десь в будинку, як це робив Святий Миколай. З плином часу, до одягу додалися солодощі, шкільне приладдя. Неслухняним дітям матері збирали купу різкий.
На сьогодні ця традиція поширилася по всьому світу. Звичайно, як і будь-яке інше свято, День Святого Миколая відзначають по-різному в багатьох країнах і на континентах. У Чехії, наприклад, Святого Нікулаша супроводжують ангел і чорт-паркел. Кожен з них тримає в руках по книзі, в яких записані хороші і погані діти.
В Австрії в цей день проводять паради: на вулиці міст виходять Крампус-чорти, вони кричать, гримлять ланцюгами і лякаю перехожих. Але біля соборів з'являється Святий Ніколаус і чорти тікають, а Ніколаус починає роздавати подарунки.
Сьогодні свято Святого Миколая не тільки дитяче. У цей день ми даруємо подарунки рідним і близьким, але все ж у сім'ях це часто робиться виключно заради дітей. Створити неповторну ауру дива - ось основне завдання батьків! Дитині приємно не тільки знайти під подушкою солодощі, іграшки, обновки, а й побачити, що інші також отримали свої подарунки.
Але як же Святий Миколай скрізь встигає і як саме він приносить подарунки в будинок? Просто в ніч з 18 на 19 грудня він спускається з небес на золотих санках, в які запряжені білі коні і в супроводі маленьких янголят входить в будинок. Він невидимий для людського ока, але обов'язково покладе під подушку подарунки, а ті, що не поміщаються залишить біля ліжка. Миколай вміє зупиняти час, тому встигає в кожен дім і не залишить жодної дитини без подарунка!