Найпопулярніша пісня в світі присвячена цій події, в стародавньому Єгипті дозволити собі таке свято міг тільки фараон або цар, а в деяких африканських племенах в цей день прийнято саджати пальму і святкувати не частіше ніж раз на 8-13 років!
Для кожного з нас цей день особливий, адже це маленьке «свято імені себе», тому ми з нетерпінням чекаємо Дня народження, передчуваючи подарунки і радощі цього дня, який належить тільки нам.
Проте, День народження було прийнято святкувати не завжди. Походження цього свята сягає давніх часів, коли на європейському континенті люди боялися чорної магії і вважали, що в День народження душа людини найбільш вразлива перед прокльонами і заклинаннями. Тому люди намагалися провести цей день у колі коханих, рідних і друзів, які замість прокльонів хвалять і висловлюють добрі побажання, що і захищає від чорної магії.
На сьогодні, День народження - один з найпопулярніших і улюблених свят, як дорослих, так і дітей в усьому світі. Правда традиції та ритуали, пов'язані з ним, відрізняються в різних континентах і країнах. В Африці, наприклад, проводять церемонію ініціації, під час якої дитина проходить ряд випробувань на витривалість, силу, витримку і стійкість, а після них проводиться екзаменаційна частина церемонії, де перевіряють знання законів, вірувань, звичаїв і танців племені. Молодих африканців тішить те, що така церемонія проводиться тільки раз у житті, а День народження в деяких племенах святкують лише раз на 8-13 років.
До сьогодні багато традицій у День народження пов'язано з впливом на злі сили і приверненням удачі. Наприклад, в Канаді на іменинника влаштовують засідку, після чого йому мажуть кінчик носа маслом або маргарином, щоб невдачі і неприємності точно не пристали до нього, а просто зісковзнули з носа!На цьому родичі і друзі не заспокоюються і легенько б’ють іменинника кулачком у груди за кожен прожитий рік, а потім наносять ще один удар - на вдачу!
В Англії іменинника беруть за руки - ноги і підкидають стільки разів, скільки років йому виповнилося, плюс ще раз - на везіння. В Ізраїлі існує схожа традиція, тільки іменинника садять на велике крісло і піднімають відповідну віку кількість разів і ще один - на вдачу. Такий ритуал покликаний відігнати злих духів.
В Англії іменинника беруть за руки - ноги і підкидають стільки разів, скільки років йому виповнилося, плюс ще раз - на везіння. В Ізраїлі існує схожа традиція, тільки іменинника садять на велике крісло і піднімають відповідну віку кількість разів і ще один - на вдачу. Такий ритуал покликаний відігнати злих духів.
До речі, Великобританія дуже багата на різні ритуали, що стосуються Дня народження. Там існує ще одна весела традиція - в святковому торті іменинник може знайти маленький сюрприз, наприклад, монету, і це значить, що він буде багатим. Якщо ж мешканець Англії доживе до 80, 90 і 100 років, то він (або вона) отримає листівку з привітаннями від королеви.
Першими святкувати дитячі дні народження почали німці. У них існувала традиція, за якою маленького іменинника потрібно розбудити на світанку і подарувати йому торт. Свічок на ньому має бути стільки, скільки років імениннику і якщо дитина, попередньо загадавши бажання, задує всі свічки з першого разу, то бажання її обов’язково збудеться. Цей ритуал поширився по всьому світу, і є незамінним атрибутом дитячих днів народжень у багатьох країнах.
Традиція тягнути іменинника за вуха найбільш поширена в Бразилії, Італії та Росії. Скільки років прожила на світі людина, стільки й потрібно відтягнути їй вуха. На сучасному етапі такий ритуал проводять у багатьох країнах і переважно по відношенню до дітей, напевно, просто шкодуючи дорослих.
В Аргентині та Еквадорі на п'ятнадцятиріччя іменинниці одягаються в рожеві сукні і, іноді вперше, надягають туфлі на високих підборах. Обов’язковим атрибутом цього свята є вальс з батьком і молодшими шанувальниками.
У Японії день народження не відзначається взагалі, але діти святкують так званий «Сіті-Го-Сан» - свято трьох, п'яти і семи років. При цьому урочистості не мають збігатися з самим Днем народження дитини (переносять на будь-який інший день). Важливо, щоб дитина була одягнена у все нове, при бажанні з нею можна сходити в храм.
Традиції, що стосуються подарунків також відрізняються в багатьох країнах. У Китаї, наприклад, дітям дарують гроші, а невід’ємним атрибутом святкового столу є локшина - символ довголіття. В Індії батьки обдаровують дитину шоколадом, і якщо вона йде в школу, то такого подарунка має вистачити на цілий клас. До речі, це традиція прижилася і в нас.
У США однією з найпопулярніших дат є шістнадцятиріччя, яке прийнято називати sweet sixteen. У цей день в безлічі штатів діти отримують права, і найбажанішим подарунком для них є автомобіль.
Але все ж таки найважливіше це не ціна або традиційність подарунка, головне, щоб він був підібраний з любов'ю і увагою до іменинника. Ви можете зробити щось своїми руками або купити, те, про що дитина давно мріяла. Головне, щоб у цей найособливіший день ви були разом і розділили кожен момент свята зі щасливим іменинником!
Немає коментарів:
Дописати коментар