За свою історію людство здійснило багато цікавих та корисних винаходів, проте мільйони матерів у цілому світі мають бути вдячні англійцеві Вільяму Кенту, який служив ландшафтним архітектором. У 1733 році він, на прохання батька шести малюків, герцога Девонширського, змайстрував першу у світі коляску для дітей. За іронією долі, її перші пасажири піднялися на саму верхівку кар’єрної драбини: старший син герцога, Фредерік, через кілька десятків років став фельдмаршалом, а молодший, лорд Джон – міністром фінансів.
Перші моделі дитячих колясок були зовсім не схожі на сучасні. Оскільки, дозволити собі таку розкіш могли тільки справді заможні люди, то і коляски були розраховані, що батьки не будуть самі возити дитину - в них запрягали козу або поні.
Як і екіпажі дорослих аристократів, дитячі візочки середини 18 століття були справжніми шедеврами, що зачаровували своєю красою та розкішшю. Їх виробляли із натурального дерева та металів, а оздоблювали творами мистецтва та дорогоцінностями.
Проте, понад століття дитячі коляски були доступні лише для найвищих прошарків суспільства. Справді популярними у Європі вони стали лише після 1840 року і цьому посприяла одна багатодітна мати – Королева Вікторія. Прогулюючись по палацових парках і алеях родових замків, Королева Вікторія являла собою живий рекламний ролик дитячої коляски. Кожен аристократ, та й не тільки аристократ, а просто кожен, хто бачив королеву з дитячою коляскою, ніс моду на коляски в маси. А серед очевидців були і іноземні посли, що нормально для палацу.
Коляски того часу не можна назвати зручними: вони були занадто високими і малостійкими, не мали ручок, тому їх потрібно було не штовхати попереду, а тягнути за собою. Але всі ці недоліки не відлякували батьків, а навпаки, у цілому світі дізнавалися про багатодітну королеву та дивовижні транспортні засоби для дітей та слідували її прикладу. В них вже не запрягали тварин, з дітьми тоді найчастіше гуляли няньки, які тягнули візочки за собою.
Невдовзі, Чарльз Бартон, придумав і запатентував дитячу коляску, у якої замість лямок для тварин і няньок, була, як у сучасних дитячих колясок, ручка ззаду. Ззовні, коляски того часу нагадували дорослі кінні екіпажі, а діти неодмінно повинні були сидіти у них.
Трансформація дитячих «кінних екіпажів» у люльки відбулася на початку 20-го століття. Ці візочки мали залізні колеса з шинами та глибоку колиску із секретним відділенням.
Згодом коляски почали еволюціонувати швидкими темпами. Колеса стали великими та пружними, висота каркасу, що став набагато міцнішим, піддавалася регулюванню, з’явилися гальма та зручніші дитячі сидіння.
Приблизно, в той самий час, на початку 20-го століття, були створені перші легкі дитячі прогулянкові коляски, які ще називали «крісло на колесах з ручкою».
У середині 50-их років 20 століття було розроблено систему, за допомогою якої на один каркас можна було кріпити як люльку, так і прогулянковий варіант, а також колиску для близнюків.
На сьогодні, дитячі коляски перестали бути предметом розкоші – це просто засіб для перевезення малюків з комфортом та безпекою. Ринок дитячих товарів пропонує різноманітні візочки відповідно до потреб та можливостей батьків. Ви можете придбати класичну коляску із зручною та великою колискою чи універсальну, яка у комплекті має і колиску, і зручне спортивне сидіння.
Дитяча комбінована коляска i’coo Peak Air з MP3
Якщо ж Ваша дитина вже підросла і Вам потрібна легка коляска для щоденних прогулянок, то Ви можете купити своєму малюку спортивну/прогулянкову коляску. І звісно, якщо Вам пощастило і у Вас народилося одразу двоє дітей, то нові коляски для близнят чи двійнят потішать своєю багатофункціональністю та зручністю як для малят, так і їх батьків.
На сучасному етапі до нас повертається тенденція середини 20-го століття і коляски з великими колисками та колесами зі спицями стають дедалі популярнішими.
До речі, саме у такому візочку возили своїх діток голлівудські знаменитості Дженніфер Лопез та Ніколь Річі.
Як бачимо, за майже 300 річну історію дитячий візочок пройшов довгий і цікавий шлях трансформацій та удосконалень для того, щоб зробити життя дітей та їх батьків комфортнішим та яскравішим!
Немає коментарів:
Дописати коментар