пʼятниця, 16 вересня 2011 р.

Активна дитина - здорова дитина!

Дуже часто батьки мріють, щоб їх діти були спокійними та не докучали їм своєю надмірною увагою. Проте, мабуть, в такі моменти батьки не замислюються над тим, що пасивні діти зазвичай не мають змоги нормально розвиватись.

На перших роках життя фізичний та розумовий розвиток дитини йдуть пліч-о-пліч. Особливо важливо приділяти увагу фізичному стану дитини у віці 1-2 років. Повноцінний догляд, оберігання  від травм, інфекційних і застудних захворювань, постійна рухливість - ось основа для забезпечення фізичного здоров'я і психічного та  розумового розвитку дітей.

Американські вчені закликають батьків оберігати дітей, але в той самий час не обмежувати їх свободу. Вони стверджують, що батьки, які забороняють своїм дітям гратись з іншими дітьми в пісочницях, бігати та шуміти, перешкоджають нормальному розвитку своїх діток.

Звісно, активний відпочинок діток не має бути травматичним та виснажувати дитячий організм, але слід пам’ятати про те, що він є необхідним з першого року життя. Ще з перших місяців звичайний масаж можна перетворити на цікаву гру чи, наприклад, одягнувши на ноги маляти яскраві пінетки з малесенькими пришитими дзвіночками, рухати ніжками дитини. Це привертає увагу малюка та згодом він сам починає активно рухатись.

Одним із найпопулярніших видів активної гімнастики для немовлят є водна. Прості вправи, що можна виконувати під час купання, позбавлять малюків від болі у животику та допоможуть зробити їх сон спокійним та міцним. Такий вид вправ стає дедалі популярнішим, оскільки лікарі майже одноголосно говорять про його ефективність та оздоровчий ефект.

Коли дитині виповнюється рік і вона може впевнено ходити, варіантів для активного проведення часу з нею стає набагато більше. Ви можете просто взяти малюка на дитячий майданчик, де він матиме змогу не тільки погойдатися на качелі чи з’їхати з гірки, а й погратись з іншими дітками. Для цього варто захопити м’ячика, оскільки граючись в м’яч дитина розвиває моторику ніг та рук, координацію рухів та спритність.
 Коли малюку виповнюється два роки саме час навчати його їздити на велосипеді. Сьогодні дітям від двох років і старше рекомендують опановувати велобіги. Це безпедальні велосипеди, які розширюють діапазон рухів, покращують моторику та відчуття рівноваги у малят. На сучасному етапі вони надзвичайно популярні у країнах Заходу – у парках та на дитячих майданчиках Ви обов’язково зустрінете багато малят на таких велосипедах. Коли дитина навчиться їздити на велобігу, вона дуже легко покращить свою фізичну підготовку, а також отримані навики стануть базою для опанування двохколісного велосипеду. 

Восени з дитиною можна піти в парк, де опадають листочки, каштани, жолуді. Збираючи під час прогулянок опале листя, можна вчити кольори, називаючи забарвлення кожного листочка. А якщо на вулиці падає дощ, створюйте із зібраних листочків цікаву картину, наклеюючи їх на папір. Із зібраних жолудів спробуйте створити тваринок чи людей. Це звісно не активний відпочинок, але він допоможе Вам розвивати у дитині творчі задатки.

Взимку дітвора радіє снігу і намагається якомога більше часу проводити на вулиці. Виходячи на прогулянку зі своїм малюком, захопіть теплі рукавички, щоб разом ліпити сніговика та пограти в сніжки.

Також, взимку діти люблять кататись на санчатах. Це дуже весело і захоплююче, проте варто потурбуватись, щоб санки були справді надійними та могли захистити малюка у випадку небезпеки.
Способів провести час з малюком є дуже багато, але якщо Ваша дитина цілими днями бігає, шумить та грається, не забороняйте їй це робити, а направте її енергію у правильне русло. Та пам’ятайте, що активна дитина – це здорова дитина!

Немає коментарів:

Дописати коментар