вівторок, 20 вересня 2011 р.

Слінг чи рюкзак-кенгуру: переваги та недоліки!


Ще років 15 тому, купуючи товари для дитини, батьки стикалися з проблемою нестачі  виробів. Сьогодні ж сучасна промисловість пропонує величезну кількість товарів для дітей, і ми знову стоїмо перед вибором, який виявляється куди складнішим, оскільки набагато простіше вибирати з десяти запропонованих предметів, ніж з тисячі.

Батьки дуже часто губляться і не можуть визначитися, який товар більше підійде їм і їх дитині. Одна з найбільш контраверсійних і обговорюваних тем сучасних матусь це - «Який тип переноски вибрати для себе і свого малюка?». Насправді видів переносок не так багато, але ведеться численна кількість суперечок про те, яка з них функціональніша і безпечніша для дитини.

Сьогодні ми детальніше зупинимося на рюкзаках-кенгуру і слінгах і розглянемо їх переваги та недоліки.

Слінг - це шматок тканини, який намотується навколо мами, в складках якого розташовується малюк. Слінгам надають перевагу прихильники так званого природного виховання. На сьогодні існує дуже багато видів слінгів: слінг з кільцями, слінг-шарф, слінг-труба, май слінг, слінг-кишеня і омбухімо.

Слінги використовувалися сотні років тому. Сучасні слінги багато запозичили від своїх попередників, наприклад, цигани використовували шарфи для перенесення дітей, ця тенденція відобразилася в слінгах-шарфах. Китайці носили своїх малюків в так званих май-тай, втім, сьогодні їх вдосконалена версія називається май-слінг і використовується у всьому світі.

Слінг u.Go від німецької фірми Сайбекс
Серед переваг слінгу можна назвати різноманітність позицій, в яких можна носити малюка: дитина може сидіти обличчям до мами, сидіти в мами на боці, сидіти або напівлежати за спиною, лежати на боці або на спині. Також слінг можна використовувати практично без обмежень у вазі і віці.

Головний недолік слінгу в його небезпечності, особливо якщо говорити про ті слінги, які пошиті непрофесіоналами. Просто шматочок тканини не може захистити дитину при падінні матері або небезпечної ситуації в громадському транспорті або, не дай Бог, в натовпі. Також користуватися слінгом досить незручно, тому що потрібно самостійно зав'язувати тканину або пропихати її в кільця, які часто бувають дуже маленькими, і це при тому, що бажано, щоб дитина в цей час знаходилась в слінгу.

Кенгуру - це такий вид переноски для дітей, який дуже нагадує рюкзак. Головним завданням кенгурушки є забезпечення малюкові правильної і зручної посадки і її підтримки. Саме в кенгуру спина малюка залишається прямою і навантаження на хребет розподіляється рівномірно. Рюкзак-кенгуру щільно притискає дитину до тіла мами і підтримує її в правильному положенні.

Серед недоліків кенгуру часто називають неможливість носити малюків у вазі від 9 кг і більше. Але сьогодні існують такі моделі рюкзаків-кенгуру, в яких дитину можна носити від народження і до 5 років.

Однією з головних переваг рюкзака-кенгуру, безумовно, є безпека. У порівнянні зі слінгом, кенгуру утримує спинку і шийку малюка за рахунок матеріалів, з яких він зроблений. Також рюкзак-кенгуру зручніший для батьків так, як шлейки його ширше і в кенгуру більш пристосоване для розміщення малюка.


При виборі переноски для дитини важливо враховувати всі плюси і мінуси товарів, але, безумовно, одним з головних переваг слінгів і рюкзаків-кенгуру є психологічний аспект. Психологи в один голос стверджують, що маляті найкомфортніше бути поруч з мамою, незалежно від того, чим саме вона користується для перенесення дитини. При тісному контакті з матір'ю малюк знову поринає в ту атмосферу, в якій він провів щасливий період дев'яти місяців. За допомогою слінгу і кенгурушки дитина знову може відчувати мамине тепло, ритмічні звуки серця і, звичайно ж, найкращий спосіб заколисування - мамину ходу.

1 коментар:

  1. Ще ж бо такої дурні ніде не читала.
    Кенгуру НЕ ЗАБЕЗПЕЧУЄ правильної посадки дитині. І спина новонародженого НЕ МАЄ бути прямою.
    Фізіологічне положення дитини - це скруглена спинка і ніжки в м позиції.
    А від падіння мами не захистить дитину ні слінг, ні ерго, ні, тим більше, кенгуру.

    ВідповістиВидалити